top of page

26.04.1986

Цей дощ - як душ. Цей день такий ласкавий. Сади цвітуть. В березах бродить сік. Це солов’їна опера, Ла Скала! Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік. Тут по дворах стоїть бузкова повінь. Тут ті бузки проламують тини. Тут щука йде, немов підводний човен, І прилітають гуси щовесни. Але кленочки проросли крізь ганки. Жив-був народ над Прип’яттю – і зник. В Рудому лісі виросли поганки, і ходить Смерть, єдиний тут грибник.


Ліна Костенко


На долю України випало чимало важких випробувань і одним з них стала Чорнобильська катастрофа, яка за обсягом викиду радіоактивних речовин прирівнюється до 300 атомних бомб, скинутих на Хіросіму... До тридцять сьомої річниці цієї трагедії у ЛФКТІ НУ ЛП було проведено кілька заходів.

Зокрема, у бібліотеці коледжу викладач Максим Сільник провів тематичну лекцію для студентів груп 1Т-89/А,Е,Б та 1Р-104. У заході також взяли участь заступниця директора коледжу із виховної роботи Оксана Вовк та викладачка Любов Дудчак. Максим Сільник зробив глибокий екскурс у історію розвитку ядерної енергетики та навів чимало цікавих фактів. До речі, як з’ясувалося, аварій різного масштабу на Чорнобильській АЕС було три – у 1982, 1986 та 1991 роках. Лекція відбувалася у вигляді невимушеного діалогу зі студентами, що дозволило краще висвітлити складну і трагічну подію, яка мала безліч серйозних наслідків для України та всього людства.

… А позаду бібліотечного стенду, присвяченого Чорнобильській трагедії, за вікном, зеленіють дерева, символізуючи тендітність і вразливість життя, а також глибоку вдячність ліквідаторам, які приборкали ядерного монстра.


Ігор ПАРФЕНЮК

12 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page