top of page

Цивільна захист: знання, що рятують життя

Двадцять другого травня у Львівському фаховому коледжі транспортної інфраструктури НУ «Львівська політехніка» відбулося об’єктове тренування з учасниками освітнього процесу закладу. Тема: «Дії органів управління та учасників освітнього процесу в разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій».

Захід відбувся згідно з планом, затвердженим директором ЛФКТІ НУ ЛП Груником Іваном Степановичем.

Керівник тренування – Іван Груник, а керівник штабу – фахівець з цивільного захисту Володимир Гульоватий.

Навчальна мета була такою: відпрацювання керівниками навиків щодо ухвалення обґрунтованих рішень відповідно до обстановки; перевірка реальності плану реагування на надзвичайні ситуації; набуття працівниками, які входять до складу формувань, навичок з виконання спеціальних робіт і заходів за умов надзвичайних ситуацій; відпрацювання заходів з евакуації працівників та учасників освітнього процесу; відпрацювання працівниками та учасниками освітнього процесу заходів щодо застосування первинних засобів пожежогасіння та прийомів надання першої медичної допомоги потерпілим; перевірка загальної готовності закладу до вирішення завдань цивільного захисту.

Розпочинаючи тренування, Іван Степанович закликав усіх учасників поставитись до заходу з максимальною відповідальністю, адже живемо у воєнний час, тому можливі різноманітні загрози. А також нагадав про запроваджені заходи безпеки, які дозволяють повноцінно проводити заняття у коледжі. Володимир Гульоватий ознайомив присутніх із планом тренування.

Першою надзвичайною ситуацією було анонімне мінування коледжу з евакуацією студентів та працівників у безпечне місце – майданчик біля навчального корпусу. Далі – дії під час штормового попередження, урагану і пожежі. На подвір’ї коледжу було організовано імпровізовану «пожежу», у гасінні якої взяли участь здобувачі освіти, отримавши практичні навички.

Медсестра коледжу Іванна Кравець залучила студентів та завідувача відділення Руслана Семчука до практичних занять.

А викладач «Захисту України» Ігор Парфенюк провів презентацію із мінно-вибухових пристроїв та поводження з ними.

У світі, де безпека стала частиною нашого повсякдення, навчання з цивільного захисту вже давно не є просто "формальністю". Це — практичне мистецтво виживання, допомоги іншим та збереження спокою в найскладніші миті.

Це не просто знання — це навички, які можуть врятувати життя вам і тим, хто поруч. Кожен із нас — важлива ланка у великій системі безпеки.

Запам’ятовуймо, тренуймося, ділімося знаннями з рідними. Бо безпека — це спільна справа.


Дякуємо захисникам за можливість вчитися і працювати!


Автор тексту Ігор ПАРФЕНЮК
























bottom of page