top of page

А Шевченко завжди сучасний…

Оновлено: 10 бер. 2023 р.

У ЛФКТІ НУ "Львівська політехніка" відбулася урочиста академія, присвячена дню народження Тараса Шевченка. Пам’ять Кобзаря вшанували студенти, викладачі та гості коледжу.

Протягом майже години лунала Шевченкова поезія та пісні на його вірші, які чергувалися з аплодисментами. Чимало цікавих фактів про Тараса Григоровича назвав у своєму вступному слові в. о. директора ЛФКТІ НУ "Львівська політехніка" Іван Груник. Зокрема, про те, що у світі встановлено 1384 пам’ятники великому синові України. Це найбільша кількість монументів, встановлених діячеві культури. А за 47 років короткого життя, всупереч важким обставинам, він створив величезну кількість шедеврів, які надихають безліч людей…

Цікавим був також виступ хору «Прометей» Львівського національного університету, у програмі якого пісні чергувалися із віршами Шевченка та про нього. Показовими стали слова із вірша Івана Драча: «Шевченко ніколи не постаріє, Шевченко завжди молодий!» І це дійсно так, по-новому сприймається його творчість у наш час… І бойовим кличем українців стали слова із поеми «Кавказ»:

«Борітеся – поборете!

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!..»

Тож дякуємо, Тарасе, пам’ятаємо тебе і шануємо! Слава Тобі та Слава Україні!


Ігор ПАРФЕНЮК

Фото автора















63 перегляди

Comentários


bottom of page