top of page
  • Фото автораЛФКТІ

Як навчити абітурієнтів писати мотиваційний лист?


Мотиваційний_лист
.pdf
Download PDF • 5.75MB


Мотиваційний лист — максимально стислий виклад ваших здобутків і цілей. Ось деякі поради, які допоможуть зробити повідомлення більш конкурентоздатним і професійним.

1. НЕ ПИШІТЬ В ОСТАННЮ ХВИЛИНУ

Не відкладайте його на останній час. Слід змінити тактику до написання цього листа.

Його треба багато разів перевіряти на можливі граматичні або орфографічні помилки, озвучувати комусь, хто вже має досвід складання таких документів, правильно структурувати.

2. ЧІТКО СФОРМУЛЮЙТЕ ЦІЛІ

→ Звірте рівень знань профільних предметів у виші та вже отримані навички.

→ Ретельно розгляньте освітню програму обраного ВНЗ і опишіть, яким чином конкретно вона може допомогти вам у досягненні поставлених реалістичних цілей.

→ Не забувайте і про власну цінність. Суть мотиваційного листа полягає в тому, щоб переконати адміністрацію ВНЗ у своїй винятковості.

У хорошому мотиваційному листі чітко видно вступ і логічно впорядковані смислові блоки.


3. ВИХОДЬТЕ ЗА РАМКИ ШКІЛЬНОГО ЖИТТЯ

Не слід забувати в мотиваційному листі власну соціальну активність. У старших класах майже весь час іде на підготовку до ДПА й ЗНО, проте ваша позашкільна активність – це велика особистісна перевага. Ви виховуєте в собі громадянську свідомість, починаєте розбиратися у викликах сучасності, змінюєте світ на краще та здобуваєте розуміння власних пріоритетів. Напишіть про це у мотиваційному листі!


Приймальну комісію цікавить:

· чи є абітурієнт комунікабельною людиною, яка знаходить спільну мову з колективом;

· чи поважає він звичаї й традиції інших людей;

чи можливо з такою людиною розпочати розробку власного проєкту або завдання.

4. БУДЬТЕ КОНКРЕТНІШЕ

Ця здатність може знадобитися у студентські роки. А поки що — будьте максимально конкретними. Уникайте загальних і занадто поетичних фраз. Нікому насправді не цікаві ваші улюблені вірші Шевченка та як вони вплинули на рішення подавати документи до обраного вами ВНЗ.

Мотиваційний лист повинен бути написано грамотно з дотриманням чіткої структури викладення інформації:

· Розмір – 1-2 аркуші:

· Формат сторінки – А4;

· Кегль шрифту – 12;

· Інтервал між рядками – 1,5.

Що буде зайвим у листі? Не потрібно додавати:

· Фото, картинки, відео;

· Часто використовувати жарти в тексті;

· Придумувати креативний дизайн;

· Писати про себе в третій особі.

5. НЕ ЗАЦИКЛЮЙТЕСЬ НАДМІРНО НА МОТИВАЦІЙНОМУ ЛИСТІ

Не робіть із листа вид тортур себе, не давайте собі зайвого клопоту.Шановний Сергій Веніамінович!


Я завершую останній рік навчання у «назва школи» і прагну вступити до Відокремленого структурного підрозділу «Львівський фаховий коледж транспортної інфраструктури Українського державного університету науки і технологій» на освітню програму «освітня програма» зі спеціальності «назва спеціальності». Останнім часом я постійно думаю про своє майбутнє, прагну збудувати кар’єру та стати успішною людиною, яка знайшла свій власний шлях у житті.

Практично вся моя родина пов’язала свою кар’єру із сферою. Я виріс (ла) серед розумних людей і це мало великий вплив на розвиток моєї особистості, тому з раннього дитинства я розумів (ла) важливість освіти.

Мої шкільні вчителі завжди відзначали, що я маю хороші здібності з таких предметів, «перерахуйте предмети». Я маю високі оцінки з цих предметів. Це збільшило мій інтерес до точних наук і я вирішив (ла) пов’язати свою майбутню кар’єру з технологічною сферою діяльності, оскільки вважаю, що саме ця сфера допоможе мені стати успішним у майбутньому.

Оскільки цього року я закінчую школу, я вирішив (ла) вступити до Відокремленого структурного підрозділу «Львівський фаховий коледж транспортної інфраструктури Українського державного університету науки і технологій», який вважаю одним з найкращих коледжів України. Я витратив (ла) багато часу на ознайомлення з навчальними програмами і можливостями різних ВНЗ, і нарешті обрав (ла) саме Ваш коледж серед інших навчальних закладів.

Моє перше знайомство з вашим коледжем почалося зі збору конкретної інформації про нього. З даних, які я знайшов (ла), мені вдалося скласти основну картину, яка допомогла мені зробити вибір.

Студентів залучають до дослідницьких проектів університету, коледж стимулює розвиток професійних та підприємницьких здібностей студентів, скеровуючи їх для проходження практики до різних підприємств залізниці, де вони мають можливість вдосконалити свої здібності та навчитись новому. Саме тому, я прийшов (ла) до висновку, що ВСП ««Львівський фаховий коледж транспортної інфраструктури Українського державного університету науки і технологій»» є найкращим закладом для реалізації мого потенціалу.

Що стосується бачення моєї майбутньої кар’єри, то, на мою думку у нашій країні не вистачає висококваліфікованих спеціалістів у галузі залізниці Більше того, як користувач, я не задоволений (на) рівнем та вартістю надання різних послуг які надає Укрзалізниця. Я б хотів (ла) зробити свій внесок у розвиток залізниці. Завершивши навчання у вашому коледжі, я планую працювати на залізниці і за можливості поєднати роботу та продовжити навчання в інституті чи університеті які пов’язані з обраним мною напрямом навчання.

Для реалізації цієї мети мені потрібно вдосконалити свої лідерські якості та здобути спеціальні знання з обраної галузі знань, а це стане можливим лише, якщо я вступлю до даного коледжу на спеціальність «назва спеціальності» для здобуття омріяної спеціальності.

На завершення хотілося б сказати, що якщо я стану студентом коледжу, я обіцяю бути гідним (ною) представником (ницею) студентського колективу.

Дуже дякую, що розглянули мою заяву. Я з нетерпінням чекаю вашої позитивної відповіді.

З повагою ______________
Назва спеціальностей ВСП «Львівський фаховий коледж транспортної інфраструктури Українського державного університету науки і технологій»

071 Облік і оподаткування

Освітньо-професійна програма Облік та оподаткування

151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології

Освітньо-професійна програма Монтаж, обслуговування та ремонт автоматизованих систем керування рухом на залізничному транспорті

273 Залізничний транспорт

Освітньо-професійна програма Технічне обслуговування, ремонт та експлуатація тягового рухомого складу

Освітньо-професійна програма Технічне обслуговування та ремонт пристроїв електропостачання залізниць

275. Транспортні технології,

(спеціалізація:275.02 на залізничному транспорті)

Освітньо-професійна програма Організація перевезень і управління на залізничному транспорті

679 переглядів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page