top of page

Європейський Конгрес Українців: друзі, які завжди підтримають

Шістнадцятого травня, у Всесвітній день вишиванки, викладачі, студенти та директор Львівського фахового коледжу транспортної інфраструктури НУ «Львівська політехніка» Іван Груник взяли участь у зустрічі-діалозі з очільниками Європейського конгресу українців. Захід з нагоди 75-ліття організації відбувався у Львівській політехніці. До гостей із вітальним словом звернувся ректор цього університету Юрій Бобало.

   Конгрес представляли такі особи: Президент ЄКУ, Голова організації «Українська ініціатива у Чеській Республіці» Богдан Райчинець; член екзекутиви ЄКУ, член Ради Директорів Світового Конгресу Українців, політичний радник Товариства Українців у Бельгії Зенон Коваль; секретар ЄКУ, заступник Голови Союзу русинів-українців Словацької Республіки Віктор Бандурчин; член екзекутиви ЄКУ, Віцепрезидент Світового Конгресу Українців у Північній Європі, заступник Голови Координаційної ради Асоціації українців у Данії Роман Микитенко та членкиня ЄКУ, Голова Товариства української діаспори Греції «Українсько-грецька думка» Галина Маслюк.

   ЄКУ об’єднує організації з 20 країн. Усі 75 років свого існування Конгрес присвятив кропіткій волонтерській роботі для України в умовах її бездержавності, репресій, політичних ув’язнень, боротьби, проголошення Незалежності, становлення, миру та війни. І особливо посилилася діяльність Конгресу у останні роки – його члени виборюють на європейських просторах право для нас бути почутими. Це справжні друзі України, які активно закликають їй допомагати, збирають гуманітарку, дискутують з владою, маніфестують та протестують. Зокрема, активно допомагають українському війську. Тож дякуємо за підтримку!

 

Ігор ПАРФЕНЮК

Фото автора


9 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page