top of page

Лихослів’я – ворог культури мовлення

ЛФКТІ

📅 Напередодні у Львівському фаховому коледжі транспортної інфраструктури НУ “Львівська політехніка” #ЛФКТІНУЛП викладач Стахів Ліна Володимирівна провела годину спілкування на тему: “Лихослів’я – ворог культури мовлення” для студентів груп 1Р/Б-111-63 і 2Р-107. Не випадково обрали таку тему, адже 3 лютого світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з ненормативною лексикою. Цей день покликаний нагадати нам про важливість чистоти мовлення, тому що слова, які ми використовуємо, формують не лише нашу особистість, а й атмосферу навколо.

Лихослів’я давно стало частиною повсякденного життя. Хтось вважає його способом емоційного розвантаження, хтось – способом виразити свої почуття або навіть належність до певного кола. Однак чи замислюємося ми про наслідки? 

  Про це і не тільки говорили зі студентами. Представлена презентація, а також картки з цікавими завданнями, що підготувала викладачка Попович Наталія Володимирівна, зацікавили хлопців і дівчат. 

        На завершення усі погодилися, що:

🔹 Лайка – це пастка. Те, що починається як невинна звичка, може перетворитися на ознаку агресії, невихованості чи навіть внутрішніх психологічних проблем.

🔹 Слова впливають на життя. Народна мудрість говорить: «Гостре словечко коле сердечко». Образливі та грубі слова можуть не лише зіпсувати настрій, а й травмувати людину на довгі роки.

🔹 Чисте мовлення – віддзеркалення внутрішньої культури. Давньогрецький філософ Сократ казав: «Заговори, щоб я тебе побачив». Те, як ми говоримо, показує, хто ми є насправді.


💡 Пам’ятаймо: ми самі створюємо своє мовне середовище. Дорослі є прикладом для дітей, а культура спілкування – це ключ до взаєморозуміння, поваги й гармонійних стосунків.

👉 Дбаймо разом про чистоту свого мовлення та виховуймо культуру спілкування! 💙💛



bottom of page