top of page

Каліцтво та смерть – ціна легковажності

Протягом 9 місяців 2023 року в регіональній філії «Львівська залізниця» зросла кількість випадків невиробничого травматизму, порівняно з аналогічним періодом торік. Зокрема, було травмовано 43 особи, з яких загинули 26. За аналогічний період минулого року ці показники становили, відповідно – 40 та 24. Чоловіків серед потерпілих 77%, а жінок – 23%. Найбільша кількість нещасних випадків сталася у період з 18 до 24 години.

А, загалом, станом на 28 вересня цього року, у регіональних філіях та філіях АТ «Укрзалізниця», внаслідок наїзду залізничного рухомого складу, падіння з нього або інших видів впливу, отримали травми різного ступеня важкості 202 сторонні для залізничного транспорту особи, з яких 128 померли. За аналогічний період торік ці показники становили, відповідно – 177 та 109… Серед потерпілих цього року 13 дітей віком до 16 років, з них 7 загинули. Торік цей показник становив, відповідно – 10 і 4.

Зловісна тенденція змусила керівництво Укрзалізниці, серед іншого, оголосити проведення з 2 жовтня місячника профілактично-роз’яснювальної роботи щодо запобігання невиробничому травматизму на залізничному транспорті та дотримання Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України серед населення, пасажирів, учнів шкіл та ліцеїв, студентів коледжів та вишів, а також вихованців дошкільних навчальних закладів. Для цього використовують наочну агітацію, ЗМІ та інші форми пропаганди.

У рамках цієї акції, 12 жовтня у ЛФКТІ НУ ЛП побував начальник відділу охорони праці регіональної філії «Львівська залізниця» Ігор Кузьма. Він зустрівся зі студентами-другокурсниками відділень «Тяговий рухомий склад» і «Управління процесами перевезень», які наближаються до виробничої практики, а також педагогами. Ігор Петрович ознайомив аудиторію зі статистикою, фактами та тенденціями невиробничого травматизму, акцентуючи на легковажній поведінці дітей та молоді на залізничних об’єктах. Свої слова Ігор Кузьма супроводжував відповідними відеоматеріалами, які також лишив педагогам коледжу для використання у навчальній роботі.

Зустріч була цікавою, змістовною та доброзичливою. А студенти мали можливість навчитися обачності на чужих помилках, щоб трагічні несподіванки не затьмарювали їхніх життів...


Ігор ПАРФЕНЮК

Фото автора

16 переглядів

Comments


bottom of page