Груник І.С.: Щороку 14 березня в Україні відзначають День українського добровольця. Цього дня вшановують тих, хто, не будучи військовими за фахом, у критичний момент без повісток і примусу добровільно стали на захист своєї країни.
Перші добровольці сучасної війни - 500 бійців Самооборони Майдану - 14 березня 2014 року вирушили з Майдану Незалежності на тренувальну базу в Нових Петрівцях, сформувавши перший добровольчий батальйон. Їхньою метою був захист України від російської гібридної агресії на Сході.
Того ж року почали з’являтися численні добровольчі формування, які діяли як незалежно, так і в складі державних силових структур – Національної гвардії, поліції, Збройних Сил України. У 2014–2015 роках у боях брали участь понад 40 добровольчих батальйонів, більшість із яких згодом стали частиною регулярної армії.
Наступна хвиля добровольчого руху припала на кінець 2021 – початок 2022 року. В умовах загрози повномасштабного вторгнення по всій країні формувалися підрозділи територіальної оборони. А після 24 лютого 2022 року тисячі людей добровільно зголосилися стати до лав ЗСУ та тероборони. Сьогодні Сили територіальної оборони є невід’ємною частиною української армії.
День українського добровольця було встановлено Постановою Верховної Ради України від 17 січня 2017 року № 1822-VII.
Цей день – це вшанування мужності та самопожертви тих, хто бореться за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність нашої держави. Він також покликаний підтримати патріотичний дух суспільства та привернути увагу до потреб добровольців.
Україна нині проходить через найбільше випробування у своїй новітній історії – боротьбу з російською агресією. Наші мужні воїни продовжують справу попередніх поколінь борців за незалежність, доводячи, що свобода і незалежність України – понад усе.
Пам’ятаємо, шануємо, підтримуємо наших захисників!
Слава Україні!
Героям слава!💙💛
